недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 94
home Хроника

Голем пожар во Козле, горат гаражи (ВИДЕО)

Голем пожар во Козле, горат гаражи (ВИДЕО)

Во скопската населба Козле во тек е интервенција на противпожарната бригада по пријавувањето за запалени стари гаражи, објави МКД.МК.

Очевидците велат дека пред избувнувањето на пожарот, од гаражите се слушнале две експлозии, најверојатно на плински боци. Нема опасност од ширење на пожарок кон куќите.

ИЗВОР: МКД.МК

Коронавирус