понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 74
home Хроника

Голем пожар во центарот на Скопје- гори стан на плоштад (ФОТО)

Голем пожар во центарот на Скопје- гори стан на плоштад (ФОТО)
ФОТО:КУРИР

Вечерва во центарот на Скопје изби пожар во станбена зграда близу плоштадот Македонија и „Порта Македонија“.

На терен се возила на против пожарната служба, а во моментов немаме информации за колкава штета станува збор.

Наскоро очекувајте повеќе информации…

ФОТО: КУРИР

Коронавирус