недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 26
home Хроника

Голем пожар синоќа во Скопје: Изгореа ресторан и возила

Голем пожар синоќа во Скопје: Изгореа ресторан и возила

Голем пожар утринава зафати ресторан и возила во Скопје.

Дел од медиумите јавуваат дека пожарникарите два часа го гаснеле огнот кој што ја зафатил изгорената куќа- ресторан, а кој што се прошил и на патнички возила паркирани на улицата „Дане Карпчев“ број 1.

Пожарот, како што информираат од Противпожарната единица на Град Скопје изувнал во 2.55 изутринава, а бил локализиран во 4.55 часот.

Опожарени се 250 квадратни метри, но се уште не е утврдена предизвиканата материјална штета. За гаснење на пожарот било интервенирано со 8 возила и 18 пожарникари.

Локални избори 2021