вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 157
home Хроника

Голем инцидент вечерва во Сингелиќ: Каменуван автобус на ЈСП, повредени средношколци! (ФОТО)

Голем инцидент вечерва во Сингелиќ: Каменуван автобус на ЈСП, повредени средношколци! (ФОТО)

Голем инцидент се случил денеска попладне во  село Сингелиќ, каде е каменуван е автобус на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП).

Според првичните неофицијални информации, во инцидентот има повредени средношколци.

При инцидентот настанала голема гужва, а истиот се случил на последна 45-ка помеѓу Ченто и Стајковци.

Засега нема информации од МВР за инцидентот, наскоро очекуваме повеќе детали…

Qatar 2022