недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Хроника

Голем грев и срам: Непознат сторител оштетил гроб на дете во Велес

Голем грев и срам: Непознат сторител оштетил гроб на дете во Велес

Вчера во 15:45 часот во СВР Велес, 51-годишниот З.К. од Велес пријавил дека во периодот од 25 март 2021 до 14 часот на 28 март 2021 непознат сторител ја оштетил надгробната плоча од гробот на неговата ќерка на градските гробишта на црквата „Свети Спас“ во Велес, информира портпаролот Верољуб Додевски.

Тој дополнува дека се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Коронавирус