петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Го запреле поради сообраќаен прекршок, па бил агресивен кон полицијата

Го запреле поради сообраќаен прекршок, па бил агресивен кон полицијата

На 02.01.2021 во 19.00 часот од полициски службеници од СВР Тетово на регионалниот пат Тетово – с.Брвеница бил приведен Т.Ј.(27) од с.Челопек, кој го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување, откако му било констатиран сообраќаен прекршок.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус