петок, 30. јули 2021. Вести денес: 11
home Хроника

Го удрил воз додека се движел на пруга- повреден странски државјанин итно примен на Клиника

Го удрил воз додека се движел на пруга- повреден странски државјанин итно примен на Клиника

Странски држајванин тешко повреден бил донесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР. Според пријавеното, повреденото лице било донесено во текот на денот со возило на Итна медицинска помош од Гевгелија, а на нив им било предадено од екипа на Црвен Крст.

Во разговор со полициски службеници тој изјавил дека се вика У.Ш., дека е од Пакистан и дека бил удрен од воз додека се движел по пруга. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус