петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Го терале да им препише имот – Скопјанец нападнат на улица

Го терале да им препише имот – Скопјанец нападнат на улица

Скопјанец бил физички нападнат од двајца насилници кои барале да им препише имот.

Во 15 часот во Полициската станица Гази Баба, 21-годишниот Ф.К. од Скопје пријавил дека бил физички нападнат од Е.А. М.И. двајцата од Скопје.

Според пријавеното, тие барале од него да им препише движен и недвижен имот, а кога отишле пред нотарска канцеларија, лицата побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021