недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Го стопирале на патот Кичево- Охрид, па во автомобилот пронашле две кеси со марихуана- кривична за Косовец

Го стопирале на патот Кичево- Охрид, па во автомобилот пронашле две кеси со марихуана- кривична за Косовец

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Л.Г.(22) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело затоа што при контрола на патничко возило „мерцедес“, со швајцарски регистарски ознаки, извршена на 02.04.2021 во 18.00 часот на магистралниот пат Кичево – Охрид, полициски службеници од ОВР Кичево кај пријавениот пронашле две кеси со марихуана.

Коронавирус