сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Го сликал гласачкото ливче и им го покажал на членовите од изборната комисија

Го сликал гласачкото ливче и им го покажал на членовите од изборната комисија

Во СВР Скопје околу 15,40 часот од претседател на изборна комисија С.А. во основно училиште „Гоце Делчев“ во населба Илинден на избирачко место бр.2393 било пријавено дека Р.А. од населба Илинден го сликал гласачкото ливче и им го покажал на членовите од изборната комисија.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информираат од МВР.