четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Го пронашле починат во својот двор наутро во 5.30 часот – еве ги деталите

Го пронашле починат во својот двор наутро во 5.30 часот – еве ги деталите

На 14.05.2021 околу 06.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во 05.50 часот во дворот од семејната куќа во с.Виничани бил пронајден починат А.Т.(72) од с.Виничани.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа на СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Коронавирус