вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Го привеле за насилство и веднаш е однесен во Идризово

Го привеле за насилство и веднаш е однесен во Идризово

Денеска (02.11.2021) во 11:30 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Д.С.(29) од с.Глоѓи, тетовско, за издржување на казна затвор од три години за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 став 6 од Кривичниот законик.

Тој е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Коронавирус