четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 109
home Хроника

Го пријавиле дека со себе носел пиштол- еве што пронашла полицијата кај него

Го пријавиле дека со себе носел пиштол- еве што пронашла полицијата кај него

Денеска околу 14.00 часот дека на ул.„Илинденска“, во Тетово полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Л.М. (38) од с.Гајре, постапувајќи по пријава пристигната непосредно пред тоа дека лицето со себе носи пиштол.

Л.М. бил приведен во полициска станица и кај него се пронајдени револвер и куршуми.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус