недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 78
home Хроника

Го пријавил братот во полиција бидејќи го нападнал

Го пријавил братот во полиција бидејќи го нападнал

Физички напад бил пријавен вчера во СВР Тетово.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски вели дека 56 годишниот Н.З. од тетовското село Желино, пријавил дека физички бил нападнат од неговиот брат Н.З.(58).

Според пријавата во нападот тој употребил и метален предмет.

Јосифоски додава дека напаѓачот Н.З. е пронајден и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус