понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Го пречекорила туристичкиот престој во Македонија- Ја чекало непријатно изненадување на скопскиот аеродром

Го пречекорила туристичкиот престој во Македонија- Ја чекало непријатно изненадување на скопскиот аеродром

Девојка од Аџербејџан е приведена на аеродромот во Скопје. Според полицијата, во 14.50 часот на Граничен премин „Аеродром – Скопје“, при пасошка контрола и проверка било констатирано дека Н.Б.(24) од Азербејџан го пречекорила дозволениот туристички престој од 90 дена во текот на шест месеци, односно престојувала 168 дена во последните шест месеци.

Таа била приведена и задржана за понатамошна постапка.

Коронавирус