четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 20
home Хроника

Го потиснала количка со леб: Повредено момче во пекара во Скопје

Го потиснала количка со леб: Повредено момче во пекара во Скопје

Дваесет и едногодишниот Б.И. е повреден еден час по полноќ откако количката со која влегол во лифт во пекарата на „Груица Војвода“ во Скопје, а во која имало леб, од непознати причини се превртела и го потиснала.

МВР информира дека повредениот е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.