четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 148
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Хроника

Го паркирал тракторот, па завршил под неговите тркала: Едно лице е тешко повредено

Го паркирал тракторот, па завршил под неговите тркала: Едно лице е тешко повредено
фото илустрација

На 28.04.2019 година во 00:10 часот од Здравствениот дом Пехчево било пријавено дека кај нив било донесено лице Г.Р.(37) од с.Умлена–Пехчево со повреди.

Имено, според пријавеното, откако Г.Р. го паркирал тракторот во неговиот двор, се симнал од него и во еден момент тракторот почнал да се движи и го прегазил.

Потоа со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Медицинскиот центар во Штип каде од страна на лекар констатирани биле тешки телесни повреди.

Се работи на расчистување на настанот.

Коронавирус