недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Го паркирал на „Партизанска“: Остана без својот Голф 6-ка, а еве што имало во него

Го паркирал на „Партизанска“: Остана без својот Голф 6-ка, а еве што имало во него

Вчера во 17:25 часот Б.П. (25) пријавил дека истиот ден околу 16:15 часот на булеварот „Партизански Одреди“ од страна на непознат сторител му било одземено патничко моторно возило „Голф- 6“ со скопски регистерски таблици во кое имало еден лап топ компјутер, Ајпод мини и еден пар скијачки чизми.

Одземањето било извршено на тој начин што откако сторителот дошол до паркираното возило кое било запалено и со клуч во брава, влегол во истото, го ставил во движење и заминал во непознат правец, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу од 700.000 денари.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус