петок, 16. април 2021. Вести денес: 24
home Хроника

Го нападнале со остар предмет негови познаници од порано, па интервенирал полициски службеник, а напаѓачите побегнале

Го нападнале со остар предмет негови познаници од порано, па интервенирал полициски службеник, а напаѓачите побегнале

На 09.12.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Самоилова“ Б.Н.(51) од с.Чучер – Сандево, скопско, околу 13.00 часот Р.Ч., кого го познавал од порано и уште едно лице се обиделе да го нападнат со остар предмет, но по интервенција на полициски службеник кој обезбедувал објект, напаѓачите побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус