среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Го избодел со кујнски нож поради паркиран автомобил

Го избодел со кујнски нож поради паркиран автомобил

В.С.(63) од село Врапчиште вчера во повреда на левата страна од стомакот нанесена од нож бил донесен во гостиварската болница.

-Истиот ден околу 22:20 часот во Врапчиште пред куќата на А.А.(68) по претходна расправија поради паркирано патничко моторно возило, А.А. од дома земал кујнски нож и го прободел В.С. во пределот на стомакот.  В.С. со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза”, информираат од полицијата.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус