вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 48
home Хроника

Го фатиле со фалц пасош- Апсење на Табановце

Го фатиле со фалц пасош- Апсење на Табановце

Вчера попладне, кај Граничниот премин Табановце бил приведен турски државјанин, кај кого било констатирано дека неговиот пасош е фалсификуван.

За настанот информираше МВР. Според податоците, во 16.00 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека патната исправа на О.И.(31) од Турција била фалсификувана.

Лицето било приведено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус