вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 32
home Хроника

Го фатиле додека крадел велосипед, приведен малолетник од Битола

Го фатиле додека крадел велосипед, приведен малолетник од Битола

На 21.10.2021 во 10:50 часот на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар – Бит Пазар лишиле од слобода малолетник од Битола.

Тој бил затекнат во обид да изврши кражба на велосипед, сопственост на М.А.(62) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.