вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 148
home Хроника

Го фатила полиција, па ја фрлил марихуаната што ја носел

Го фатила полиција, па ја фрлил марихуаната што ја носел

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.В.(37) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 05.03.2019 година во Куманово полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што тој фрлил пакување со марихуана.

Коронавирус