четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 54
home Хроника

Гласна музика во Тетово: Казна за два локали

Гласна музика во Тетово: Казна за два локали

На 17.11.2019 во периодот од 00.30 до 01.15 часот во Тетово била спроведена акциска контрола во угостителски објекти, при што е констатирано дека во два угостителски објекта, на ул.„ЈНА“ и ул.„Благој Тоска“ во Тетово, бил нарушен јавниот ред и мир со пуштање на музика над дозволеното.

Против сопствениците на објектите се поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус