понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 95
home Хроника

Ги принудила своите малолетни внуци на питачење- кривична за жена од Куманово

Ги принудила своите малолетни внуци на питачење- кривична за жена од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.И.(57) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“, затоа што ги принудила своите малолетни внуци на питачење.

Локални избори 2021