вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 160
home Хроника

Германка ограбена во Центар, останала без пари и без документи

Германка ограбена во Центар, останала без пари и без документи

На 09.05.2019 година во Полициската станица Центар, A.K.(32) од Германија, пријавила дека истиот ден околу 20,30 часот на улицата „Кеј 13-ти Ноември“ од страна на три непознати лица насилно и бил одземен ранец, во кој имало документи и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус