сабота, 17. април 2021. Вести денес: 9
home Хроника

Германец пронајден мртов во куќа во Демир Капија

Германец пронајден мртов во куќа во Демир Капија

Германец на возраст од 68 години бил пронајден мртов, вчера во куќа во демиркапиското село Чифлик, информираше МВР.

Според полицијата, Е.Ј.(68) од Р Германија бил пронајден починат без траги од насилство во куќата во која престојувал.

-Извршен е увид на местото на настанот од полициски службеници од ПС Неготино. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција, соопшти попладнево Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Коронавирус