сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 40
home Хроника

Германец приведен во Тетово

Германец приведен во Тетово

На 18.12.2020 околу 21:05 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово од слобода ги лишиле М.Р.(33) од Тетово и Х.С.(30) од Германија, а со престојувалиште во  Тетово, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус