понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 74
home Хроника

Фудбалер истепан во Охрид, бил нападнат од директорот на тимот

Фудбалер истепан во Охрид, бил нападнат од директорот на тимот

На 14.03.2021 во 16:20 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Спортско рекреативниот центар „Билјанини извори“ во Охрид, по завршување на фудбалски натпревар од третата езерска регионална лига, А.М.(51) од Охрид-директор на фудбалскиот тим од Охрид физички го нападнал Р.Р.(26), играч од фудбалскиот тим од струшкото село Долна Белица.

По целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија