понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 121
home Хроника

Фрлиле запалива течност пред кафе бар во Скопје- нема повредени

Фрлиле запалива течност пред кафе бар во Скопје- нема повредени

Во СВР Скопје вчера во 22 часот било пријавено дека пред кафе бар на улица „Горно Лисиче“ во Скопје две лица фрлиле запалива течност.

Повредени лица нема, а делумно оштетена е само влезната врата од објектот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.