среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Хроника

Фрлал шишиња и чаши кон девојка бидејќи не му се допаднала песната која ја пуштила

Фрлал шишиња и чаши кон девојка бидејќи не му се допаднала песната која ја пуштила

Дваесет и четири годишната Е.С. пријавила дека вечерта за Нова година во угостителски објект во Крива Паланка, каде што пуштала музика, лицето А.Н. (24) од с.Опила започнал да фрла со шишиња и чаши кон нејзе затоа што не му се допаднала песна.

Екипа на Полициската станица Крива Паланка излегла на местото на настанот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување  на случајот.

 

Коронавирус