петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Фрчеа казни и во Крива Паланка: Полицијата санкционираше 52 возачи

Фрчеа казни и во Крива Паланка: Полицијата санкционираше 52 возачи

Денеска во периодот од 12 до 18 часот на подрачјето на Крива Паланка спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 52 возачи.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.

Коронавирус