сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Фрччат казни и денеска: На територија на СВР Штип казнети 64 возачи

Фрччат казни и денеска: На територија на СВР Штип казнети 64 возачи

Денеска (24.07.) од 07 до 13 часот полициски службеници од СВР Штип спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Штип, при што санкционирани се 65 возачи. Од нив 40 на територија на Свети Николе, 14-Штип… Шест возачи возеле со над 50 километри на час над дозволеното, а двајца со дури 70 километри на час над дозволеното.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Коронавирус