сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 16
АКТУЕЛНО

Дејан Георгиевски испиша нова спортска историја

home Хроника

Фрчат казни секој ден: 330 возачи удрени по џеб

Фрчат казни секој ден: 330 возачи удрени по џеб

Министерството за внатрешни работи денеска спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 330 возачи.

Од нив, 39 возила се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возилa се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Qatar 2022