сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 34
home Хроника

Фотографии од тешката сообраќајка на „Првомајска“

Фотографии од тешката сообраќајка на „Првомајска“

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу полноќ во населбата Кисела Вода на булеварот „Борис Трајковски“.

Како што претходно објавивме, според информациите на Курир од терен, автомобил „Мерцедес“ со штипски регистерски ознаки, најверојатно прво удрил во автобуската постојка, по што продолжил да се движи во паркот зад неа удирајќи во бандера и на крај се превртел на кров.

Повеќе информации за сообраќајката прочитајте ТУКА.