понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Хроника

Фотографии од лице место: Салон за мебел во Струмица изгоре до темел (ФОТО)

Фотографии од лице место: Салон за мебел во Струмица изгоре до темел (ФОТО)

Пожар на влезот во индустриската зона на магистралниот пат Струмица- Радовиш, на клучката кај селото Василево избувна денеска. Салон за мебел изгоре до темел!

Во близина на салонот се наоѓа и бензинска пумпа која засега не е зафатена од огнот, но се стравува дека би можело да дојде до уште поголема ако и таа биде зафатена. Огнените јазици и црниот чад можат да се забележат од огромна далечина.

ФОТО: Струмица денес

Коронавирус