четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 156
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

ФОТО: Возило во движење се запали во Чаир

ФОТО: Возило во движење се запали во Чаир

Автомобил марка „Застава 101“ попладнево се запали додека се движеше по улицата „Цветан Димов“ во Чаир.

Како што изјавија за МИА од МВР, пожарот избувнал во 17:40 часот додека А.Т.(1991) го управувала своето возило. Пожарот набрзо потоа бил изгаснат, а во гаснењето помогнале граѓани.

Нема повредени во инцидентот.

Коронавирус