сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 27
home Хроника

ФОТО: Возило стои превртено на кров кај Плетвар – Тешка несреќа

ФОТО: Возило стои превртено на кров кај Плетвар – Тешка несреќа

Пред каменоломот на Плетвар стои превртено возило. Полицијата е веќе на терен, според Ѕид на сообраќајниот срам.

Засега не се знае дали има жртви или повредени и како дошло до несреќата.

Се апелира да се вози внимателно.

Коронавирус