среда, 20. ноември 2019. Вести денес: 181
home Хроника

ФОТО: Воз удри во автомобил кај скопско Кондово

ФОТО: Воз удри во автомобил кај скопско Кондово

Пред малку воз удри во возило кај скопското село Кондово.

Како што дознава Алсат, возачот се здобил со полесни повреди и е надвор од животна опасност, а од оваа несреќа автомобилот е речиси уништен.