недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

ФОТО: Во оваа куќа изгореа мајка и син, трагедија која ја потресе Битола

ФОТО: Во оваа куќа изгореа мајка и син, трагедија која ја потресе Битола

Мајка и 17-годишен син од Битола загинаа рано утрово во пожар кој избувна во нивната семејна куќа која се наоѓа на ул. „Девејани“ 115.

Според командирот на Територијалната противпожарна единица, Костадин Поповски интервенирале после добиениот повик во 04:05 часот, веднаш се упатила екипа од 5 пожарникари и две возила.

-Кога екипата стигнала на местото на пожарот, веќе пожарот беше во развиена фаза, кровната конструкција беше падната во самиот објект. Нашето пристигнување беше исклучиво локализирање на тој пожар и после тоа вадење на жртвите заедно со другите институции, вели Поповски.

ФОТО: Шеталиште

Коронавирус