сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Хроника

ФОТО: Верижен судир во Ѓорче Петров

ФОТО: Верижен судир во Ѓорче Петров

Верижен судар меѓу четири возила се случи вечерва околу 21 часот на главната улица во скопската населба „Ѓорче Патров“.

На местото на сообраќајката пристигнато е возило на Брза помош, но засега не се знае дали има повредени лица.

Коронавирус