петок, 29. септември 2023. Вести денес: 82
home Хроника

ФОТО: Верижен судир пред Собрание, пристигна и Брза помош

ФОТО: Верижен судир пред Собрание, пристигна и Брза помош

Четири возила учествуваа во верижен судир на булеварот „11 Октомври“ пред Собранието на Република Македонија што се случи пред малку, објави порталот Република.

Во судирот најоштетено е последното возило, мерцедесот со врањски регистарски таблички. Набрзо на местото на настанот пристигна возило на брзата помош, а полициски екипи се на пат.

Повеќе информации наскоро.

Фото: Република