недела, 5. јули 2020. Вести денес: 12
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

ФОТО: Верижен судир на Гологанов, возете внимателно

ФОТО: Верижен судир на Гологанов, возете внимателно

На социјалните мрежи се споделува информација за сообраќајна несреќа, во која според објавата учествувале повеќе возила.

-ВНИМАТЕЛНО на ул. М. Т. Гологанов, верижен судар! Сообраќајот се одвива само по една лента во правец према Ѓорче, сообраќајката е пред Монца, пред еден час беа 2 коли сега се уште 2 една позади друга веднаш после првите 2 коли, стои во објавата на Фејсбук.

Од објавената фотографија на групата Ѕид на сообраќајниот срам може да се забележи дека на терен се излезени и екипи на Итната медицинска помош.

Засега нема информации за бројот на повредени лица.

Парламентарни избори 2020