вторник, 21. март 2023. Вести денес: 31
home Хроника

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа на Бул. Теодосиј Гологанов во Скопје

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа на Бул. Теодосиј Гологанов во Скопје

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на Бул. Теодосиј Гологанов во Тафталиџе.

Имено, станува збор за директен судир на раскрсницата кај Веро, односно на самите семафори на булеварот.

Полицијата во моментов е на терен, а причината за несреќата се ушне не е позната.

Од МВР подетални информации најавуват за покасно.

ФОТО: Курир.мк

loading...