среда, 23. септември 2020. Вести денес: 129
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Хроника

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа кај Кавадарци – дел од градот е без струја

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа кај Кавадарци – дел од градот е без струја

Кај Кавадарци вечерва нешто по 22 часот се случила тешка сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила.

Според првичните информации причинета е голема материјална штета, патниците со повреди се пренесени во болница, а дел од градот е без струја.

Увидов на лице место, се уште трае, за среќа нема тешко повредени.

Коронавирус