петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 115
home Хроника

ФОТО: Тешка сообраќајка на Водњанска, повредени две лица

ФОТО: Тешка сообраќајка на Водњанска, повредени две лица
Фејсбук

Сообраќајна несреќа во која учествувале три возила се случила синоќа околу 2 часот по полноќ, информираат од МВР за Курир.

Според нивните информации во несреќата случена на булевар „Мајка Тереза“, поранешна Водњанска, учествувале автомобили „Мерцедес“, „БМВ“ и „Волсваген Пасат“, а со повреди се здобиле две лица кои биле пренесени во Клиничкиот центар за укажување лекарска помош.

Идентитетот на возачите и повредените се уште не е познат.

Од МВР за Курир посочија дека полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

 

ДОПОЛНЕНИЕ:

Редакцијата ја Курир беше контактирана од возачот на возилото „БМВ“, кое во телефонски разговор демантира дека е учесник во сообраќајната несреќа.

Фејсбук