понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

(ФОТО) Тешка сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, има жртви

(ФОТО) Тешка сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, има жртви

Едно лице загина, а неколку се повредени во тешка сообраќајна несреќа што изутринава се случи на патот Тетово-Гостивар, објави Алсат.

Полициски екипи и истражен судија веќе се на местото на настанот, а подетални информации се очекуваат во текот на денов.

ФОТО:АЛСАТ

Коронавирус