вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 167
home Хроника

ФОТО: Тешка сообраќајка на Партизанска, екипи на Брза помош и полицијата се на терен

ФОТО: Тешка сообраќајка на Партизанска, екипи на Брза помош и полицијата се на терен
фото: Скопјеинфо

Пред некоја минута сообраќјна несреќа се случи на Партизанска, спроти Сити Мол, пишува Скопјеинфо.мк

Во сообраќајката учествувале два автомобила, од кои едниот е превртен на кров. Од превртениот автомобил се извадени двајца живи патници.

Екипи на МВР и Брза помош се на терен.

Наскоро повеќе информации.

Фото: Скопјеинфо

Коронавирус