четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

ФОТО: Тешка сообраќајка на „Гологанов“

ФОТО: Тешка сообраќајка на „Гологанов“

Сообраќајна несреќа во која учествувале мотоцикл и комбе се случила на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ пред половина час.

Од полицијата за Курир ја потврдуваат несреќата која кај нив е пријавена во 14:50 часот и додаваат дека полицискиот увид е во тек, по што ќе бидат познати повеќе детали.

Според информациите од терен, на лице место се наоѓа и возило на Брза помош, најверојатно поради повреди на мотоциклистот.

Коронавирус