недела, 18. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Тешка несреќа кај хемиско- три возила оштетени

ФОТО: Тешка несреќа кај хемиско- три возила оштетени

Пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа на улицата „Трета македонска бригада“, кај средното хемиско училиште, и тоа во правец од Лисиче кон Центар, пишува „Вечер“.

Причина за несреќата во која учествуваа три возила, на кои може да се забележат сериозно оштетувања, е најверојатно густата магла.

Засега нема информации за повредени, но наскоро повеќе детали.

Коронавирус